Gümüşhane’deki 12 bin yıllık bir Göl

  • Hoş Geldin Guest,
    Yeni Dünya KRONOS Özellikleri açıklandı, detaylar için buraya tıklayınız


New World KRONOS
20th December 21:00
One of the most popular MYKO of all time
Are you ready to Kill Steal?
PLAY NOW

theSperman

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jan 13, 2015
104
95
79,639,725
700
Gümüşhane'de, merkeze bağlı Dumanlı köyü sınırlarındaki Taşköprü Yaylası'nda bulunan
12 bin yıllık Dipsiz Göl, bir zamanlar oradaydı. Gümüşhane'yi gezdiğim zamanlarda ziyaret etmiştim Gümüşhane gibi nüfusu az bir şehir için oldukça güzel bir doğa yapısına sahip bölgeydi göl ile ayrı bir havası vardı. Aylardan Aralık'tı heryer bembeyaz kar ile örtülüydü.
dipsiz 1.jpg

Şimdi Dipsiz Göl'ü ziyaret etmek isterseniz biraz zor gibi duruyor, doymaz para hırsı ve yok etme arzusu ile hergün yaşadığı Dünya'yı yok eden insan oğlu gözünü bu küçük Göl'e dikmiş ve malesef gölden artık geriye bir iz kalmamış.

Dipsiz Göl'ün son hali

dipsiz 2.jpg

dipsiz 2.jpg
dipsiz 4.jpg

İşin Traji komik yanıysa Valiligin açıklaması '' 12 bin yıllık Dipsiz Göl Çalışmalarımız Sonucu eski haline dönmüştür'' gibi saçma bir açıklama yapması.
Ortada yok edilmiş 12 bin Yıllık bir göl ve yargılanan kimsenin olmaması ne kadar rahatsız edici bir durum.

Söyleyecek Söz Bulamıyorum.
 

Attachments

STORMBREAKER

Level 50
Chatter
Aug 9, 2019
233
38
26,678,850
1,091
Dibinde altın var diye el altından izin belgesi çıkarılmış bu işin içinde hem valilik hemde belediye nin gizli bir is çevirdiği çok açık yazık ki onları hakim karşısına çıkarıcak bir Allahın kulu yokmuş bu ülkede adaletin bittigi yerdeyiz Allah sonumuzu hayır etsin
 
  • Like
Reactions: Sheow and VeRNeL

iTUGRA

Level 60
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jul 9, 2016
35
29
78,235,575
355
Arkadaşlar böyle kazı izinleri gerçekten var , yasal prosedür gereği gerekli şartları ve tüm maddi olanakları karşıladığınızda define kazısı için izin alabiliyorsunuz ama her ne kadar böyle bir yasa varsa da genel olarak normal kişilere pek izin verilmiyor. Dipsiz Göl dediğimiz geçmişi Son Buzul Çağına dayanan yaklaşık 12 Bin yıllık bir oluşum. Yasa ayrıca der ki; Çevre halkı tarafından bir geçmiş oluşturan taşınabilir veya taşınamaz kültür varlıkları için kazı izni verilmez ve ayrıca sit alanı sayılabilecek yerler için de kazı izni verilmez. Buradan çıkarabileceğiniz şu olsun; her kim burada define olduğuna inanıp veya inandırılıp bu kazı için izin aldıysa o kişi emin olun ya belediye başkanıdır, ya üst düzey iş adamı veya devlet ile yakın ilişkisi olan kişilerdir. Zaten bu kazı iznini alan kişinin kimliği açıklanmıyor , bir sır gibi saklanıyor.

Saygılar.
Archeologist
 
  • Like
Reactions: theSperman