KRONOS Önerileri

• Hoş Geldin Guest,
    Yeni Dünya KRONOS Özellikleri açıklandı, detaylar için buraya tıklayınız

New World KRONOS
20th December 21:00
One of the most popular MYKO of all time
Are you ready to Kill Steal?
PLAY NOW

Kojiro

Administrator
Staff member
Administrator
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Sep 14, 2016
2,888
4,064
312,087,600
1,009,146
Merhaba herkese,

KRONOS için çalışmalara daha önceden başladık ama bazı küçük dokunuşlar için de tavsiyelerinize ve önerilerinize ihtiyacımız var, en çok canınızı sıkan olayları ve geliştirilmesi gerektiğini düşündüğünüz olayları bizimle paylaşabilirsiniz.

KRONOS hakkında bir kaç spoiler vermek gerekirse,
  • [MAGE] Low Classs Damage reduce kaldırıldı, artık MAGE'lerin alan skillerinde herhangi bir hasar kısıtlaması bulunmamaktadır.
  • Bifrost Fragmentlerinden ve Kutular'dan shell drop kaldırıldı, Black Chitin Armor eklendi.
  • GIANT Dark Mare Droplarından Black Chitin Armor Drop kaldırıldı, +5 Chitin Armor eklendi
  • Colony Zone Blessed Elemantal ve çeşitlerinin drop oranı yükseltildi (Baron,Cardinal,Beast,DK,Blood Seeker, Orc bandit çeşitleri)
  • Colony Zone BOSS dropları random olarak düzenlendi
zamanla daha fazla bilgi ekleyeceğim, görüş ve önerilerinizi bekliyorum

Last edited:

KING

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jun 14, 2015
223
108
84,065,850
1,191
Black cthinlerin droplaması zor defansıda ona gore fazla olmalı başka espirisi yok ben rengini dahi begenmıyorum mesala sarı hight class silahlarda oyle gereksız yenılık ya atack ve def normale gore fazla olsun yada hiç olmasın. sonra eslant 2 flan muhabbetı kaldırılmalı mıllet farma oraya yıgılıo (büyük cogunlugu gb satanlar) server eksık gozukuyor hersey cz de olucak sekılde ayarlanmalı gelsınler expide farmıda czde atsınlar. ( OYUNA YENI ETKINLIKLER LAZIM OLANLARLA OYNAMAK DEGIL + USTUNE KATMAK SON YILLARDA BU YOK )

Last edited:
  • Like
Reactions: Sheow and 1oooDe1

GLorFindeL

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 1, 2015
78
64
78,723,975
628
çalışan vakti olmayanlar için eslant2 aktif peki ne kadar etki ediyor server ömrüne bu eslat2 ciler. yine aynı yine aynı.

• Like
Reactions: Sheow

Okan Akinci - GEVURL

Fazla bakma Heycanlanirsin xD
1 Yıllık Üye
Chatter
Nov 8, 2018
53
33
78,571,350
523
Öncelikle Merhaba Bi Sorum Olucak

1 - Örnek Veriyorum Ben Myko Olarak Giriyorum Servera Sonra Homeko Olarak Cikiyorum 80 Lvl MYKO OLMAZ 64 CAP SONRA 70 GELİR SONDUR BİLDİGİM BUDUR

2 - Su Uniq Takilarin zor olmasi lazim asiri zor hemde

3 - Upgrade basmaya Para gitmicek orjinal neyse o olucak

4 - Ezik Pk si İstiyorsan Master İlk 3 gün Veya 5 gün kapali olucak Millet Lvl kassin biraz item yapsin Sonra master itemi kovalar

5 - Hersey Sirayla Olmasi lazim Bizim millet Exp kasar Sonra farm kasmaya gider charina 3 .5 elime üstüme bisey alim der aaa bakmis adam charimi dizdi arada 1 hafta aaa simdi master acmanin zamani der su konu pussuz adam baslarsa o adam geride kalmaz herkezin parasi yoktur o yüzden pussuz adamda yavas yavas item puslu adama yetisir saygilarimla user olarak bunu yaziyorum baskada her hangi 1 konu yok pus fiyati gayet uygundur

NeOttomaN

Level 60
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 4, 2016
47
59
78,388,200
661
Öncelikle Selamun akeyküm YourKO Ailesi.
3 Adet Önerim var.
1 - Eslant Bossları Random Drop olsun ve sabit yerlerde sabit sürelerde değil de , alışılmışın dışında ki yerlerde farklı sürelerde Respawn olsun.
Eslant Boss avcıları değilde random biri esl attığında kesebilmeli. (Koji Boss Saati uygulamasını öldür)

2 - Elmorad-Lufer atilla lokasyonlarını town ve gatelere uzak yerlerde rastgele saatlerde random bir yere ayarlayın. İlk atillayı kesen bir daha kimseye atilla bırakmıyor. Bunun sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

3 - Eslant2 map’ini komple kaldırın yada cz farmın 1/10’u kasabilecek hale getirin.
Kim ne derse desin afk farm cz farmı öldürdü. Town arkası pk’lar bitti. Kimse elle kasmıyor. Auto genie paytowin bir etken.
Bunuda sağlıklı bulmuyorum. (Her server farm charım var)

Benim nacizane önerilerim bunlar.
Bunlarla oyunda daha fazla keyif alınacağı taraftarıyım. Solo oyuncular oyuna tutunur rastgele smiledonlara giden biri atilla yakalayabilir. Ya da eslantta rastgele biri boss yakalayıp , birazda şans ile çok değerli item alabilir.
Cz Random olayı mükemmel olmuş. Eline sağlık başkan. Bone Collector bile altın değerinde artık. Bowl 2x canlanır.
Herkesin drop şansı çoğalır böylece.
Bossların tekele düşmesine hayır ! 😀

UchihaSasuke

Level 60
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 28, 2017
689
591
234,248,850
2,478
1 - bir çok server admini ile konuştum ve bana söylenilen şey '' bir serveri multi bitirir. Diger şeyleri bir şekilde halledersin ama multi oldumu server patlıyor '' düşününce multi clientin olmasının nekadar zararlı ve mantıksız oldugunu anlayabiliyorsunuz. özellikle farm + pazar fiyatlarına. Düşün multi olmasa kimse pazarda piyasa çakallığı yapamaz. Zamanı yetmez eline item düştümü geçer o anki fiyatı neyse satar , kara borsalar item toplamalar falan dönmez , olsada cok az olur.
2 - Kesinlikle eslant 2 nin kalkması taraftarıyım , afq farmına eskisi gibi goblinler , scorpionlar zombiler yeterli , eslant 2 oyuna çok fazla para sokuyor ki bu multi client ile combolanınca günlük 10gb ye yakın para kasanlar oluyor 2pc , 3 multi ile. Bu myko mantığına uymuyor bence.
3- cr sayısı azaltılıp kill queste önem verilmeli bence. Günde en aktif olunan saatlerde 2-3 cr yeterli. Bu cr dropları da 4-5db öncesindeki gibi master itemini orta seviyede atmalı ki insanın yapası gelsin. 100kill'e int9 cok can sıkıyor

• Like
Reactions: Gkx1763

GNOL

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 20, 2014
344
244
102,380,850
1,789
Öncelikle Merhaba Bi Sorum Olucak

1 - Örnek Veriyorum Ben Myko Olarak Giriyorum Servera Sonra Homeko Olarak Cikiyorum 80 Lvl MYKO OLMAZ 64 CAP SONRA 70 GELİR SONDUR BİLDİGİM BUDUR

2 - Su Uniq Takilarin zor olmasi lazim asiri zor hemde

3 - Upgrade basmaya Para gitmicek orjinal neyse o olucak

4 - Ezik Pk si İstiyorsan Master İlk 3 gün Veya 5 gün kapali olucak Millet Lvl kassin biraz item yapsin Sonra master itemi kovalar

5 - Hersey Sirayla Olmasi lazim Bizim millet Exp kasar Sonra farm kasmaya gider charina 3 .5 elime üstüme bisey alim der aaa bakmis adam charimi dizdi arada 1 hafta aaa simdi master acmanin zamani der su konu pussuz adam baslarsa o adam geride kalmaz herkezin parasi yoktur o yüzden pussuz adamda yavas yavas item puslu adama yetisir saygilarimla user olarak bunu yaziyorum baskada her hangi 1 konu yok pus fiyati gayet uygundur
Ortak olarak yanıldığınız tek nokta milleti kısıtlamak, ben ilk 70 lvl olmak istiyorum ben ilk masterimi açmaya çabalayan insan olmak istiyorum. Neden ben bir günde açıp zevk alabilcekken açamayan insanlar yüzünden beklemek zorunda kalayım ki. Bu oyunu bu şekilde hırslı oynamayıp aaaa bu şunu yapmış bu bunu yapmış diyerek gidenler yüzünden sıkıntıların hepsi zaten. YOURKO da para yatırmadan oyunda emek göstererek en kralındanın yaptığından daha iyi şeyler yapabilirsiniz ama bazıları bunun farkında değil malesef. (polemik değil senin yazdığın bazı şeylerin uyduğu için seni alıntıladım, ayrıca fikrimi belirttim)

Bu arada eslant2 nin bende sağlıklı olduğunu düşünmüyorum, cz hariç yerlerde afk olarak kasılan para günlük 50 -70 m i geçmemeli. Eslant2 de bu durum 2gbye kadar çıkabiliyor.

• Like
Reactions: Sheow

Berhat [Musashi]

Level 60
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jul 27, 2016
374
189
119,474,850
1,510
- Eslanta 6-7 tane char sokup sürekli bossları kesen bi şahıs var şu eslantta multi client olayı mı önleniyor bi önlem alınmalı kesinlikle !
Girip kestiği bir şey değil bunu kazanç elde etmek için yapıyor. TheMYKO da gördük bunu. Xxx sitelerinde el altından satmaya çalışıyor bu itemleri.

- Mümkünse restartların boss respawn sürelerini etkilememesi sağlanabilir ( Her restartta yine tekele alan kişiler kesmekte bossları ve takibi kolaylaşmakta )

- Genie alıyoruz tek başımıza dm vs dönebilmek için fakat genie priestimizin üzerine çekilen moblar yüzünden genie charımız ölmekte bunun önüne geçmek için mobların agresifliği kontrol altına alınmalı

- Eslant2 kesinlikle kontrol altına alınmalı ! ( Ben de para yatırıp genie , oto kutu alan afk farmı yapan birisiyim işim dolayısıyla )

- El altı GB-Item satıcılarına karşılık eğer yasak ise satış yapılan sitelerden satış yapan kişilerin mimleneceği şekilde alışverişler yapılıp satıcılar yakalanmalı. ( Etik bulmayabilirsiniz ama bunları yapan kişiler de etik davranmıyor zaten gb satıp gb ücreti düşünce platforma sallamaya başlıyorlar. Etik metik kalmamış bence ortalıkta )

LaZz61

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Nov 12, 2015
94
33
78,876,600
386
sell +8 paper set siparişli felan ASDA:DA @Kojiro izn verirse tabi macro lazz :O

ReichoR/MrKaRPuZ

Level 60
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 10, 2017
191
145
81,440,700
624
Şimdi öncelikle bu platform'da oynayan yıllarını YOUR-KO'ya adamış insanlar var.Sen serverin caplerini kafana göre 70-72-80 ayarlayıp sonrasın da öneri olarak açman ben ce çok saçma. Ezik pksını kesinlikle bu şekilde öldürüyorsun kanaatimce..Ayrıca insanları EXP premium almaya da mahkum ediyorsun. Konuştuğum bir çok team bir çok arkadaşım oyuna YENİLİK adı altında getirdiğin şeylerin gereksiz oldugunu düşünüyor. Adı üstün de MYKO olan bir şey de 80 level nedir ? Getirdiğin yenilikler ve sivri dilin sayesinden kaybettiğin oyuncuların farkında mısın? Yerimizi dolduracak ''PIRLANTA'' gibi insanlar var dı hani nerde onlar ? 2 hafta olmadan ceplerini doldurup, serverin çökmesini sağlayan, eslant-2 den cıkmayan sana genie otoloot parası kazandıranlar mı ? Bundan önce kaç tane 70-72-80 server ayakta kaldı ? Göz göre göre hala 80 cap acmaya devam ediyorsun.(Her server klasik classların damage sorunlarını zaten söylemiyorum).Lafı uzatmak istemiyorum yazdıklarım tamamen şahsi düşüncelerim patron sensin karar senin

iyi forumlar

FelixVandenesse

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 21, 2014
35
8
78,205,050
312
- Öncelikle eslant 2 ile ilgili fikirlere katılıyorum kesinlikle kalkmalı emc ve lufersonda yeterince slot var yetmiyorsada oraya eklenmeli

- Cz deki bus bes farm drobu olan yaratıkların sayısı arttırılabilir veya yeni moblar eklenebilir bu sayede cz daha hareketli olur

- lvl cap direk 70 açılmalı 62-65 dediğin gibi oyunu sıkıştırıyor fakat bunun 80 e gitmemesi şartıyla hiç bir sunucuda 80 istenmemesine rağmen.

- Son Db de canımızı cok sıkan collection event biraz daha aktif hale gelebilir orta veya zor seviye master itemi veya MD-GLAVE-CHİTİN GİBİ İTEMLER EKLENEBİLİR(FAZLA GEREKSİZ İTEMLERİN KALDIRILMASI TARAFTARIYIM)

-ATİLLA VE ESLANT BOSLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİMDE ARKADAŞLARA KATILIYORUM KESİNLİKLE SAATİN UZUN RANDOM SÜRELERİ OLMASI GEREKİYOR (4-8 SAAT ARASI GİBİ) ve eslant boslarınında ufak random atması taraftarıyım oranı düşük tutulması ile

-Her şey ölümcül zorlukta olduğunda fazla sıkıntı cıkıyor herkes iteme ulaşabilmeli örnek olarak Rol roc ske gibi itemleri elde etmesi random güzel bi olay fakat yine uçurum olmaması için +1 takı basmayı fazla bir miktar para ile desteklersek caydırıcı durabilir 1gb-5gb arası

KING

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jun 14, 2015
223
108
84,065,850
1,191
EMC VE ESLANT BOSS LARININ SAATI VEYA DROPLARININ OYNANMASINA KARSIYIM PARA BABASI DEDIGINZ ADAMLAR ZATEN KC ILE ITEMINI CEKIO ESLANT LA ILGILENMIO ESLANT ILE ILGILENENLER GENE ORTA SINIF ( FARM ILE IYI DERECEDE CAR DIZEBILEN ) ARKDASLAR O YUZDEN ESLANTI KAFASI CALISAN HERKEZ TUTABILIR EMC ICINDE.. O YUZDEN GEREKLI BULMUYORUM. YADA SOYLE BIRSEY OLUCAK BIRAZ UC SINIRDA AMA ESLANT VE EMC BOSSLARI CZ DE ATICAK LAMIA ORTADA TALOS NE BILEYM OBL DE ATILLA DM LERDE TK VS GIBI GENE HER BOSUN 4.5 YER DE RANDOM ATACAGI YER OLUCAK... HERKEZ CZ DE OLUCAK BU SEBEBDEN

Last edited:

ObiWanKenObi

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jul 17, 2015
91
36
78,693,450
311
sayın @Kojiro
* lütfen 80 level olayından vazgec lutfen kımse ıstemıyor 70 level son olarak bırak
*bifrost u gec getır hatta getırmesende olur belkı ılerleyen zamanlarda hareketlılık ıcın olabılır
*esl 2 yı tamamen ortadan kaldır db nden sil onu
myko ıstıyoruz ezık pk sının dondugu glave md ıle pk atılan ınsanların fp ıle kapıstıgı bı server zamanala hersey ılerlesın iyi çalışmalar guncellemelerı beklıyoruz...

• Like
Reactions: D3Zİ and NeOttomaN

>BORNTOKILL<

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jul 2, 2015
753
668
234,248,850
2,360
Eski olan her şey güzeldir nokta. Mage olayı güzel oldu keşke oynama şansımız olsa da eski keyifleri alsak şimdiden hayırlı olsun bol oyuncular.

• Like
Reactions: SoulKeePeR

JaNs

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jan 20, 2015
131
43
79,303,950
417
Eslant bossları da random olmalı. Neck ve belt 2 bossa bağlanmasın ki solo kişilerde dragon toothdan takı koşturabilsin.
BU arkadaşa harfiyen katılıyorum sadece gb için giren birtakım kurnazlar 3.5 char koyuyorlar belli yere ilk günde belt için sonra neck için direk olacak ise ESL BOSSLAR RANDOM OLMALI

• Like
Reactions: NeOttomaN

NeOttomaN

Level 60
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 4, 2016
47
59
78,388,200
661
Esl BOSSLAR Random takı atmalı ve farklı saatlerde farklı yerlerde çıkmalı alışılmışın dışında. EMC&LUFER Atilla farklı saatlerde random yerlerde atmalı gm bulma eventi gibi gezsin insanlar. Yada aynı slotlarda çıksın ama süresini değiştirin. Gb’cilere ve yamyamlara dur demeli. Bu düzen tutmasa bile daha adaletli olur. İnadına YOURKO <3

GNOL

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 20, 2014
344
244
102,380,850
1,789
Esl BOSSLAR Random takı atmalı ve farklı saatlerde farklı yerlerde çıkmalı alışılmışın dışında. EMC&LUFER Atilla farklı saatlerde random yerlerde atmalı gm bulma eventi gibi gezsin insanlar. Yada aynı slotlarda çıksın ama süresini değiştirin. Gb’cilere ve yamyamlara dur demeli. Bu düzen tutmasa bile daha adaletli olur. İnadına YOURKO <3
Süreleri değişsinden kasıtınız ne, bu önerileri yazanlar hiç attila yada eslantta boss kesmiş mi? Yazılanlardan tek anladığım hiçbir şey bilmiyor olduğunuz. Yourko da eslant bossları yada emc bosslarını zaten random sürelerde atıyor 4 saat beklediğimide bilirim 9 saatte siz istiyorsunuz ki kimse beklemesin biz arada eslantta bir şey var mı diye baktığımızda görüp keselim. Yok abi emek vermeyene ekmek yok. Ben nasıl iki üç arkadaşımla bir bossun başında saatlerce bekliyorsam sizde alın arkaşlarınızı saatlerce bekleyin. İstediğiniz tek şey ben gidem boss kesem. Emek vericeksin ekmeğini alacaksın bu Yourkoda hep böyle olmuştur, ama siz alışmışsınız beleşçiliğe.

Ben yourko serverlarında tek başımada oynadım hangi solo oyuncu ne yapamıyorum dediyse yaptım. Biraz oyun bilgisi biraz çaba ile yourkoda yapamayacağınız hiçbir şey yok

UchihaSasuke

Level 60
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Aug 28, 2017
689
591
234,248,850
2,478
Süreleri değişsinden kasıtınız ne, bu önerileri yazanlar hiç attila yada eslantta boss kesmiş mi? Yazılanlardan tek anladığım hiçbir şey bilmiyor olduğunuz. Yourko da eslant bossları yada emc bosslarını zaten random sürelerde atıyor 4 saat beklediğimide bilirim 9 saatte siz istiyorsunuz ki kimse beklemesin biz arada eslantta bir şey var mı diye baktığımızda görüp keselim. Yok abi emek vermeyene ekmek yok. Ben nasıl iki üç arkadaşımla bir bossun başında saatlerce bekliyorsam sizde alın arkaşlarınızı saatlerce bekleyin. İstediğiniz tek şey ben gidem boss kesem. Emek vericeksin ekmeğini alacaksın bu Yourkoda hep böyle olmuştur, ama siz alışmışsınız beleşçiliğe.

Ben yourko serverlarında tek başımada oynadım hangi solo oyuncu ne yapamıyorum dediyse yaptım. Biraz oyun bilgisi biraz çaba ile yourkoda yapamayacağınız hiçbir şey yok
arkadaşların problemi Multi client kaynaklı. Fakat dertlerini anlatamıyorlar sanki. Multi kalkarsa ve sen 3-5 arkadaşınla gerçekten asil charlarınızla oturup 3-5saat beklerseniz emeğinize sağlık der iyi droplar dilerim. Fakat hepiniz multi client açıp 1slota bırakıp aynı zamanda asil charlarla pk yada farm atıyorsanız işte orada emek oldugunu düşünmüyorum. Multi client bu oyunun virüsüdür ve yourkoyu bitiren en önemli faktörlerden biridir bence.