KRONOS Önerileri

• Hoş Geldin Guest,
    Yeni Dünya KRONOS Özellikleri açıklandı, detaylar için buraya tıklayınız

New World KRONOS
20th December 21:00
One of the most popular MYKO of all time
Are you ready to Kill Steal?
PLAY NOW

AkarTRLakLakLak

Level 60
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 22, 2017
29
14
78,052,425
213
@JagerMaister güzel dokunuş olmuş tebrikler, şahsi fikrim, ben kojiroyu sevemedim diye çoğu serverına başlamadım son 3 yıldır, başlasam da knight'ı myko'yu özledim diye başladım onda da oyun oynatmadı zaten, her zaman şu fikrimi savundum, en iyisi kojiro okey fakat aynı db'de 2 farklı kişi server açsın, kesinlikle kojironun kine girmem. çoğu kişi db'nin özelliklerinden değil, kojironun kendisine bi soğukluğu var ve o yüzden girmiyorlar yourkoya, maalesef @JagerMaister sana şu konuda katılamayacağım, gereksiz sert kuralları var ve gereksiz egoist ben iyi biri olduğuna inanmıyorum.

• Like
Reactions: LaZz61

Jrapprentice

Level 60
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 5, 2017
160
62
80,524,950
730
@JagerMaister çok güzel anlatmışsın eline sağlık. Oynadığım en kaliteli serverdı Afrodit. Her yönüyle oldukça iyiydi. Tabi onu da bifrost bitirdiydi. Ekran bugu düzelmişken o eski afrodit yoğunluğu olsa tadından yenmez.

Burada kimseye kojiroyu öveccek değilim. Çoğu zaman sert eleştirmeme rağmen bir şey demedi sanırım iyi yanı hep bana denk geldi :) Evet bazen sert kuralları ve inatçı tavrı var yok değil. Yalnız şunu da unutmamak lazım server başlamadan şikayetler başlıyor. Günden kaç kişiyle ne koşulda muhatap oluyor kim bilir. Biraz anlayışta göstermek gerekiyor. Adam pizza değil sonuçta :D

hakan23cm

Level 30
Dec 1, 2019
3
0
183,150
99
Son yıllarda en zevk aldıgım sunuclar. PRO ve Atlas(80cap)dı

bir server da mage yoksa o server bitmiştir.Mageyi allah katına çıkarın demiyorum.

başlangıç level cap 70den yukarı çıkmamalı

eslant2 kesinlikle olmamalı

shard raptor ii vb itemler çok zor olmalı. +8 kesinlikle açık olmamalı

MaNaS RebornofHalley2

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 29, 2014
189
121
81,929,100
1,055
Geçen günlerde Süleyman ile aramızda konuşuyorduk öyle eskilerden açıldı konu videolar falan derken AFRODİT adlı sunucuya geldi laf. Neyse videolara falan bakıyoruz böyle yine bir yılbaşı serverıydı. Ulan oda ne part part videolar var serverın ömrüne bi baktık 3 AY gitmiş server. Vay be ! dedik kendi kendimize 2.5-3 ay gitmiş he server oynamışız da baya dedik. Yani buradan bile anlayın artık insan uzun gidince server şaşırıyor :)

Lafı fazla uzatmadan şunları söyliyim ben ; son 2 yıldır bu platform da oyun oynamıyorum fakat dışardan gördüğüm platform iyiye gitmiyor zamanla kan kaybeden duruma gelmiş. Rekabet kalmamış, clanlar kalmamış. Serverı canlı tutan unsur rekabet ve clanlardır. Bazı arkadaşlar diyecek ki yıllar için de bazı insanlar iş güç hayat vsvs derken oyunu bıraktılar. HAYIR kimse oyunu bırakmadı yada clanlar dağılmadı. Bugün olsun oynanıcak bir platform olsun o yıllar içinde ki clanlar ve insanlar yine toplanıp oyun oynarlar bir şekilde. @ReichoR/MrKaRPuZ bir yorum yazmış, bende şahsi fikrim olarak o yoruma katılıyorum.

Platforma gelmeyen clanlar yada insanlar oyunu bırakmadı, bu insanlar bir şekilde bazı sebeplerden dolayı bu platform da oyun oynamak istemiyorlar. Yok bu server nasıl olsun, yok şu olsun yok bu olsun değil olay. GENELLEME bazlı insanlar bu platform da neden oynamak istemiyorlar önce bunları çözmek lazım. Yoksa ben ve bizlerin yıllarca oyun oynadığı dostluklar edindiği yer burası. Her nerde oynarsan oyna buranın yeri her zaman ayrıdır bazı insanlarda.

Yorumları okuma gaffetinde bulundum bazı insanlar demiş yok multi oyunu öldürüyor zarar veriyor. Rekabet halinde olduğu diğer platformlarda da multi var neden 1 haftada server patlamıyor ? Bazı arkadaşlar da GB satış olayına değinmiş. Rekabet ettiği diğer platformlar da bırak el altından satmayı, forumda bile pazar yeri mevcut neden 1 haftada patlamıyor ? Sorun GB satış yada multi değil. İnsanların yada oyuncuların istemediği bazı şeyler var bu platformda ve ısrarla düzeltilmiyor. O yüzden insanlar oynamıyor yada oynarsa başka sebeplerden oynayıp patlayınca arazi oluyorlar.

Lafın özeti reis @Kojiro ; Seni sen yapan değerlere sahip çık. Senin kendi içinde sen sana sahip çıkmadıklarını düşünsen de sen sahip çık. Senin nezlin de yıllardır bu platforma kim birşeyler katmışsa clan yada tekil oyuncular son kez de olsa bence bir dinle, sarmala herkesi derim. Neden oynamıyorsunuz ? de mesela en basiti. Sen iyi bir adamsın çoğu insan uzaktan baktığını görse de sadece antipatik egoist dese de özünde sen farklı, iyi bir adamsın.

Bazı arkadaşların AFRODİT nasıl bir sunucuydu diye merak ederlerse buraya videoları bırakıcam az biraz aklınız da bazı şeyler oluşur ona göre yorum yaparsınız. Sağlıcakla kalın..

Gökçer yüzde 100 haklı belkide kojironunda kendi haklı sebepleri var fakat biz her daim Yourkonun yanında olduk olmayada devam edecez. Eski teamleri de biz yourko sunucularında görmek isteriz. Kojironun da bişeyler yapması şart. Bu devran ömür boyu böyle gitmez. YOURKO KALİTE VE MARKADIR. Kimsenin kalbinide kırmaya gerek yok. UMARIM EN KISA SUREDE SORUNLAR HALLEDILIR VE YILLARINI VERMIS USERLERIN DEDIKLERINİ DİKKATE ALIR . O ZAMAN GUZEL BIR SERVER BIZI BEKLIYOR OLCAKTIR..

• Like
Reactions: Kojiro

Patria

Level 60
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 26, 2017
156
107
81,440,700
1,067
Sendemi o şevki kırılanlardansın? Alakasız +8 ve master ilk günden olmalı zaten 1 haftadan önce 7 basıldığını görmedik 2 haftadada 8 ortaya çıkmaz. 2 kişi de 8 varda ne oluyor yani korkmayın bu kadar.
Hahahaha ne diyosun bilader sen ne korkması? 9 da olsa oynarım, geçen server 4. Gün 7 ii vardı bu beni korkutmaz. Bahane arayan item yapamayan adamın bırakması icin + sebep olur .

Patria

Level 60
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 26, 2017
156
107
81,440,700
1,067
Gökçer yüzde 100 haklı belkide kojironunda kendi haklı sebepleri var fakat biz her daim Yourkonun yanında olduk olmayada devam edecez. Eski teamleri de biz yourko sunucularında görmek isteriz. Kojironun da bişeyler yapması şart. Bu devran ömür boyu böyle gitmez. YOURKO KALİTE VE MARKADIR. Kimsenin kalbinide kırmaya gerek yok. UMARIM EN KISA SUREDE SORUNLAR HALLEDILIR VE YILLARINI VERMIS USERLERIN DEDIKLERINİ DİKKATE ALIR . O ZAMAN GUZEL BIR SERVER BIZI BEKLIYOR OLCAKTIR..
Çok haklı ve doğru yorumlar.afroditte bende oynadım2. Ay 9s4 ödülü acılmıs 3 ay gitmişt. Sistem değişti insanlar item yapabiliyor crlerde coins ve item atiyordu 700 kc crleri vardı scsini pksını alıyordu herkes. Bdw 700 kc ödüllüydü.isilion vardı her char hakketiği damageyi vuruuordu ve bir sürü şey..

Smoke

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 25, 2015
33
21
78,266,100
488
Herkes multi olmasın demiş ama multi client bence kaldırılması teklif dahi edilemeyecek türden bir özelliktir. Eslantta bir boss gördün hopp solo oyuncu kesemeyecek araki priest bulasın hadi buldun drop adama gitti pay vermedi cartıydı curtuydu bir ton tantana yaşayanlar bilir. Aynı zamanda inn hostes account bazlı çalışmadığı için item dahi aktaramıyorsun tek başına yan karakterlerine. Bunları göz önünde bulundurursak bence multi client bu oyunun olmazsa olmazlarındandır.

Gkx1763

Level 60
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 8, 2017
29
2
78,205,050
133
Herkes multi olmasın demiş ama multi client bence kaldırılması teklif dahi edilemeyecek türden bir özelliktir. Eslantta bir boss gördün hopp solo oyuncu kesemeyecek araki priest bulasın hadi buldun drop adama gitti pay vermedi cartıydı curtuydu bir ton tantana yaşayanlar bilir. Aynı zamanda inn hostes account bazlı çalışmadığı için item dahi aktaramıyorsun tek başına yan karakterlerine. Bunları göz önünde bulundurursak bence multi client bu oyunun olmazsa olmazlarındandır.
Gecmiste herkesin begenerek oynadıgı DB'lere bakarsan Multi client in henuz olmadıgı DB'lerdi :)

Smoke

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 25, 2015
33
21
78,266,100
488
Geçmişte herkesin beğenerek oynadığı aynı zamanda multi clientin aktif olduğu bir çok DB de var yalnız. Multi client özelliği kullanılmaya başlanılalı uzun zaman oldu ve sadece son zamanlardaki DB lerde biraz erken kopma sorunu yaşanıldığını düşünüyorum. Bu da sorunun multi client ile ilgili olmadığını gösteriyor bence. Tabi düşüncelerinize saygı duyuyorum ama bence yanlış bir bakış açısı @Gkx1763

• Like
Reactions: Kojiro

ylanss

Level 60
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Mar 7, 2017
70
18
78,235,575
689
Hocam eslantın o boss slotlarına çıplak çar bırakanlara kaldığına inanıyosan yanılıyosun. Asıl çarlarıyla aktif dönenden hızlı olamazlar hiç bir zaman şahsen çok deneyen oldu en son çarları eslanta koymayı bile bıraktırdık belli kişilere.. Bu velvele multi client kullanamayan kişilerin ben kullanamıyorum kimse kullanmasın tadında başlattığı orjinallik sevdası adı altında çıkarılmış bi muhabbet. Bu muhabbetin başını çeken arkadaşlar solo user olmanın zorluklarını hiç yaşamamış olan açıkçası multinin kendisine faydası olmadığı için istemeyen bi kitle. Bus slotunda yer bulamayınca veya slot basanlardan illallah deyince alt f4 çekmekten başka bi seçeneği olmayan bi solo player kitlesi oluşması hiç sikinde deil bu arkadaşların. Item aktarsan aktaramazsın, bos bulsan kesemezsin gidip sg gg bile dönemezsin item çıkarsan satmak için farm yapcağın süreden feragat etmek zorunda kalırsın 2 3 saat kaybetceğine farma döniyim düşüncenden yararlanan bi ölü sevici kitlenin cebini doldurursun.Ama tabi sonra yine solo useri de unutma koçero demektende çekinmez bu arkadaşlar. Çok basit veya olmasa nolcak mk diye düşünebilirsiniz ama bu özellik çoğu oyuncuya herhangi bi oluşuma dahil olana kadar oyunda tutunma şansı sunuyor. Ben bu görüşü savundum diye direk gb satıcısı, lale, kaale alınmıcak adam, artist,anlaması kıt gibi ithamlarla karşılaştım. Malesef öneri başlığı altındaki yorum yaparken, genel kitlenin iyiliği için düşünmek yerine herkes kendi işine geleni kendi keyfine en uygun olanı diretmeye çalışıyor ve sonra çıkıpta yönetim artist yok bizi takmıyolar diktatörler bunlar gibi şeyler yazıyolar. Ben bu db solo başlamıcam ama direk bi yığının oyuna bağlanma şansının bu şekilde kesilmesine karşıyım o yüzden de vakit harcayıp insan gibi konuşmaya çalışıyorum bu bahsettiğim kitleyle ki aldığım karşılıkları da belirttim. Oyunun kısa sürmesinin sebebi multi dir kalkarsa herşey düzelir gibi düşünceniz varsa veya bunun gerçekten olcağına inanıyosanız bir daha düşünmenizi öneririm. Herkes fikrini belirtmekte özgür tabiki de.

Last edited by a moderator:

bakum42

Level 60
1 Yıllık Üye
Chatter
May 30, 2018
11
1
78,021,900
207
+7 upgrate zor olsun ilk gunlerde +7 raptorlar olmasın :) exp farm da ayarlı olsun premyum almanın faydası olsun görev vs sıstemı kaldrılsın

GNOL

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 20, 2014
344
244
102,380,850
1,789
+7 upgrate zor olsun ilk gunlerde +7 raptorlar olmasın :) exp farm da ayarlı olsun premyum almanın faydası olsun görev vs sıstemı kaldrılsın
Hala 7 upgrade zor olsun diyen var, böyle oynayanlar varken hiçbir şeye hevesim kalmıyor yemin ederim. Şu 7 parlamayı kapatırsan kurtulur muyuz acaba @Kojiro

KING

Level 60
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jun 14, 2015
223
108
84,065,850
1,191
7 uprade oranı şuanki 6 oranında olmalı ve 8 oranıda şuanki 7 oranında olmalı ( yetmedimi yıllardır max 7 item ile oda server sonuna doğru pk atmak ? ) ve Bence antik harabe harpyy nin orda antiğin içinde ultima atsın her aksam 12 de ve oradada pk dönsün pk dönmesi için uygun bir alan ve değişik bir etkinlik olur. 4 tane flan girişi var pk da darlama da olmaz orada. Sürekli bowlda etkinler bayıyor yani bowl görmekden mide bulanıyor bir süre sonra..:)

Last edited:
  • Like
Reactions: PhonZaii and VeRNeL

Jrapprentice

Level 60
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Dec 5, 2017
160
62
80,524,950
730
Multi Client kalmalı bir de pazarla uğraşmayalım. Farm prede kaldırılmasın. Zaten elle farm yapan adamın işine yarıyor genie bırakan adama yaramaz pek. Upgrade +7 zaten zor genelde server bitmeye yakın 7 ancak deniyorum daha da zor olmamalı şu upgrade yaparken giden para kaldırılsın yeter.

FikretOrman

Level 60
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Jun 9, 2017
31
11
78,235,575
472
Heh yaşa be. Ben ilk genie, oto kutu gördüm, şaşırdım. Myko dediğin elle golem dönmek değil mi? Tek tek dm kesmek değil mi? Böyle eklentiler ile 1299 görüntülü usko oynuyoruz.

Bowie

GameMaster
Staff member
GameMaster
Apr 24, 2019
49
117
40,109,850
856
Hepinize ayrı ayrı saygı duyuyoruz bu tarz konuların amacı sizlerin de fikirlerinizden yararlanmak lütfen seviyeyi ve çizgiyi koruyalım iyi ki varsınız :)

kano

Level 60
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
Chatter
Sep 29, 2016
60
13
78,205,050
581
Multi ile bunun alakası olduğunu düşünmüyorum. Olumlu yorum yapan arkadaşlar 83 lvl 10 reb yapsan dahi oynayacak kemik user toplasan 100 kişi etmez bu zamana kadar bu arkadaşları dinlediniz. Db yi fazla bozdunuz. Farkettiyseniz yeni oyuncu veya diğer myko serverlarda oynayan oyuncular gelmiyor youkoyu tercih etmiyorlar artık. Diğer serverlarda da oto kutu vs. var. Markanıza zarar veriyorsunuz farkında değilsiniz. 2 haftada patlayan serverlara döndü koca yourko. Bu serverın açılmaması gerektiği düşüncesindeyim. Avcı ile oturup db değişikliğine gidilmesini bir daha düşünmeniz gerekir. Aynı db yi 2 senedir ısıtıp ısıtıp önümüze sunuyorsunuz. Şapkanızı çıkartıp önünüze koyup düşünmenizde fayda var.

• Like
Reactions: Gkx1763

Wubs

Level 50
Chatter
Dec 25, 2018
28
3
39,133,050
80
Yorumum neden silindi?

20xx server gibi clan pre genie yok drop scroll yok 2k buff yok switch pre istemiyoruz diemi silindi yorumumuz dile getiremiyecekmiyiz?

Bence bu serverin tek eksik noktası eleştiriyi kabullenememek zaten bu taarz yenilik istesek gideriz 5k userli 20xx oynarız Myko babbaa burası 1500 buf 300 ac gold pre bitti! Oldu olucak kanat da gelsin. Ne zaman saçma sapan pus ve + faiş pus fiyatı geldi user elini ayağını çekti.